Ajalugu

Minge kõike maailma ja kuulutage evangeeliumi kõigele loodule - Markuse 16:15

Inimesed on erinevad, nii kutsujad kui kutsutavad ja igal ühel meist on teha oma töö Jumala riigis. Neemo ja Liliana Raasik olid need kes läksid välja kuulutama, jättes oma neli last    lapsehoidja hooleks. Kui südames põleb et minna, siis ei saa jääda käed rüppe istuma.

See on kutse mis on antud meile kõigile.

Jumal ootab, et me oleksime sõnakuulelikud ja astuksime oma esimese sammu nagu ka kukkudes pead sa tõusma üles ja minema edasi

Ole see kes jooksed oma võidujooksu ja saad lõpuks ka võidupärja.

Neemo ja Liliana Raasik on olnud alates sellest ajast koguduse pastoriteks ja paljudele inspiratsiooniks. Nad on alati kohal kui vaja midagi teha, või kuskile minna, nende peale võib alati kindlalt toetuda, sest nende jah on alati jah ja pole vaja karta, et äkki....

Inimestena tahame me kõik  olla kindlad, et see mida keegi ütleb, seda ta ka teeb.

Koguduse alguseks võib lugeda aega kui Kesk-Eestis toimusid etendused Taeva Väravad ja Põrgu Leegid, see on siis aasta 1998 sügis. Inimesed astusid sisse Jumala riigi uksest, mõned esmakordselt ja mõned leidsid tee tagasi Isa juurde. Alguses sai tehtud nädalas korra või üle nädala lihtsalt koosolekuid kellegi kodus, siis kevadel 1999 alustasime kokkusaamisi Türi kultuurimaja kinosaalis ja seal käisime koos kuni 2002 aastani, mil avanes võimalus saada püsirendile Türi Postimaja II korruse saal.

Oleme alustanud palju erinevaid projekte mis aitavad meil jõuda abivajajateni. Üheks selliseks on Misjoniturug, mille tulu läheb nagu nimi ütleb misjonitööle. Alustasime Käesirutuse - projekti. Lastele oleme teinud jõulute ajal pakke. Kõik ikka selle mõttega, et aidata neid kes vajavad abi.  Muidugi on ka muud põnevat aastate jooksul toimunud  - oleme käinud kõik koos erinevatel suurüritustel, misjonireisidel, suviti oleme käinud laagrites, korraldanud koguduse sünnipäeva - konverentse, mis on olnud küllaltki rahvarohked. Abielupaaridega ratsutamas, kanuumatkal või oleme võtnud väikese puhkuse mõnes õdusas hotellis, et lihtsalt koos aega veeta. Noored panevad oma mõtted tööle kuidas Noortekonverentse, noortekaid ja muid üritusi korraldada. Vanemad naise ja mehed abistavad seal kus näevad ja jõud ja nõu peale hakkab. Lastele on olnud laulurühmi ja tantsurühmi, lastetunde ja laagreid, väljasõite teiste koguduste lastega kohtumistele ja palju muud huvitavat. Igal aastal on jõulud üks eriline aeg, mil' oleme teinud ikka mingi suurürituse ka linna rahvale. Selle aja kavasse on mahtunud etendus "Taeva väravad ja Põrgu leegid" samuti etendus "Mõmmi beebi jõulud", muusikal "Ootus", vähekindlustatud perede lapsed on saanud sellel ajal mingi väikse pakikese.

Geograafiliselt on Türi väga hea koha peal. Keset Eestit. Meie akna all on ringtee mis ühendab eesti erinevad paigad.

Usume siiralt, et oleme ikka õigel ajal õiges kohas ja teeme õiget asja.

Draamat "Taeva väravad ja põrgu leegid" ning "Viimane võimalus" etendame ikka ja jälle koos kogudusega, see on üks võimas relv millega kuulutada evandgeeliumi.

Uks on veel lahti ja Jumala juurde võivad tulla kõik keda Jumala Vaim kutsub.

Soovime kogudusega olla kasulikud ka oma linnale ja maakonnale.